Řízené utahování

Řízené šroubování - Průmysl 4.0Montážní systémy řízeného šroubování INGERSOLL-RAND zajišťují díky integrovanému digitálnímu snímači momentu a úhlu otočení absolutní kontrolu procesu utahování.

V současné době výrobce Ingersoll-Rand nabízí několik technických řešení procesu řízeného šroubování:
1. DC řízené šroubováky kabelové
2. Aku řízené šroubováky s kontinuálním pohonem
3. Aku řízené šroubováky s násobičem momentů pro vysoké momenty
4. Aku řízené šroubováky s pulsním pohonem /Novinka 2019 – připravuje se/

Programy a strategie:
Společné pro všechny skupiny je možnost nastavení několika utahovacích programů v daném rozsahu použití. U aku nástrojů je to 8 programů – každý program může mít až 7 kroků. U Dc řízených utahováků je to až 256 utahovacích programů a pro každý až 32 kroků. Dále možnost nastavení různých strategií utahování. Utahování na moment, úhel, mez kluzu, převažující moment, strategie pro náběh šroubu atd. Každý utahovací program může být kombinací možných strategií.

Archivace dat:
Data o utažení je možné kromě vlastní paměti v utahováku či jednotky /u aku 1200 utažení, u QCD jednotky 50.000 utažení/  archivovat v zákaznických databázích. Jednotka QCD dokáže kromě standardních záznamů uložit až 50.000 křivek průběhů utahovacích momentů na vlastní SSD disk.

Řízení a komunikace:
Nářadí je možné řídit několika způsoby. Nejjednodužší je řízení pomocí digitálních I/O vstupů a výstupů dále je možnost jak řídit, tak sbírat data pomocí EOR Ethernetové komunikace nebo RS232. Samozřejmostí je Fieldbus komunikace opět, jak pro řízení, tak pro sběr dat. Modbus, Profinet a Profibus a některé speciální protokoly VW, FORD, NISSAN atd. je možné 

Šroubování s robotem:
Nejnovější trendy v oblasti montáží směřují k robotizaci montážních pracovišť. Řada šroubováků série QM je přímo určena pro robotická montážní pracoviště. Řídící jednotky jsou připraveny na komunikaci s rozhraním robotů většiny značek.MIT 2019


Systém digitálních návodek MIT:
Naše společnost již několik let vyvíjí systém digitálních návodek MIT. Tento systém je určen pro vizualizaci procesů montáže a s rozšířením o snímání polohy i pro hlídání postupů montáže. Řídí šroubování a zobrazuje data dle zadaných paramentů. Pro každý šroub postupu montáže může být nastaven jiný utahovací program. V současné době je systém natolik uživatelsky jednoduchý, že přidat nový výrobek a nakonfigurovat postup montáže nevyžaduje znalosti programování a každý technik ve výrobě je schopen se systémem pracovat a plně ho konfigurovat, což pro zákazníka znamená úsporu finančních prostředků , které u jiných systémů misí vynaložit v případech požadavků na změnu postupů atd.

 

Video šroubování s robotem


Produkty
Kontakty

MAVE Plus s.r.o.
Pasteurova 10
779 0 Olomouc
Česká Republika

 

 
+420 777 888 981
Oblíbené