O Ingersoll-rand

Historie IR
Historie firmy Ingersoll-Rand začíná v roce 1871 kdy pan Simon Ingersoll patentoval parní důlní vrtačku. Tato událost vedla k založení důlní společnosti Ingersoll Rock Drill Company.
V roce 1872 založil Albert Rand společnost Rand & Waring Drill and Compressor Company, kterou v roce 1879 přejmenoval na Rand Drill Company. O rok později byl na trh uveden první vzduchový kompresor značky Rand.
Pan Henry Sergeant opustil tento podnik v roce 1885 a založil vlastní společnost Ingersoll Sergent Drill Company, kterou v roce 1888 spojil s Ingersoll Rock Drill Company pod novým jménem Ingersoll-Sergeant Drill Company. V roce 1902 byl představen pojízdný vzduchový kompresor značky Rand.
Současné jméno Ingersoll-Rand vzniklo v roce 1905 sloučením společností Ingersoll-Sergeant a Rand Drill. Ředitelství sídlilo v New York City. V roce 1921 vznikla soukromá společnost Ingersoll-Rand (India) Private Ltd. Společnost Schlage Lock Company založenou v roce 1920 panem Walterem Schlage získal Ingersoll-Rand v roce 1974.    První ruční vzduchové nářadí se začalo používat v roce 1934. V roce 1963 vznikla společnost Ingersoll-Rand Japan a v průběhu šedesátých let získala společnost devět velkých podniků, např. Von Duprin v roce 1965 a The Torrington Company v roce 1968.

Ředitelství podniku Ingersoll-Rand se přemístilo v roce 1972 z New York City do Woodcliff Lake, New Jersey. V roce 1980 se společnost Union Carbide připojila k Ingersoll-Randu a vytvořila Niject Services Company. Divize společnosti Textron, Fafnir Bearing Division se spojila s pobočkou Torrington, tato byla v r. 2003 prodána.

Ingersoll-Rand získal v roce 1995 významnou společnost Clark Equipment Company, pod kterou patří podniky Bobcat, Club Car a Blaw-Knox product lines. O rok později byl Ingersoll-Rand rozšířen o The Steelcraft door manufacturing a v dubnu dalšího roku došlo k připojení významné firmy Newman Tonks, anglické firmy vyrábějící dveřní kování. )

Významný byl rok 1997 kdy Ingersoll-Rand získal největšího výrobce mobilní chladící techniky firmu Thermo King. V červnu roku 2000 došlo k připojení další světové firmy – největšího výrobce zařízení pro skladování a chlazení potravin – firmy Hussmann International, Inc. S pobočkou Thermo King vytvořili divizi Climate Control sector, které se podařilo získat značnou část trhu v oblasti chladírenství a klimatizace.
Produkty

Výrobní rozsah firmy Ingersoll-Rand je rozsáhlý. Vyrábí vzduchové kompresory, vzduchové nářadí , manipulační techniku, dveřní kování, malé turbíny, ložiska, golfové vozíky mobilní klimatizační a chladící zařízení, zařízení pro skladování a chlazení potravin.

 

 
 
Produkty
Kontakty

MAVE Plus s.r.o.
Pasteurova 10
779 0 Olomouc
Česká Republika

 

 
+420 777 888 981
Oblíbené