Ingersoll Rand průmyslové nářadí

Jsme  distributor a autorizované servisní středisko INGERSOLL RAND,  pro divizi průmyslového nářadí, montážního nářadí, servisního nářadí a manipulační techniky

Montážní nářadí /pneumatické, elektrické a aku šroubováky pro přesné montáže/
    pneumatické elektrické a aku nářadí použivané při průmyslové montáži. Hlavními zákazníky jsou výrobní závody pro automobilový, letecký a zpracovatelský průmysl. Stěžejní je nářadí pro přesné montáže. Především řízené utahováky.  

Průmyslové nářadí /rázové utahováky, brusky, sekací kladiva/
     pneumatické elektrické a aku nářadí použivané při průmyslové výrobě. Hlavními zákazníky jsou výrobní závody pro automobilový, letecký a zpracovatelský průmysl. Hlavní   
     segmenty jsou produkty pro broušení, nýtování, a utahování vysokých momentů.

Servisní nářadí
/ nářadí pro vybavení auto a pneu servisů,/
      pneumatické elektrické a aku nářadí pro servisní práce. Zákazníci jsou především z odvětví opravárenství automobilů a údržby výrobních podniků.

 Manipulační technika /balancery pružinové, pneumatické, kolejové systémy/
       systémy pro manipulaci s břemeny. Kolejové systémy. Balancery. Manipulátory.

Vzduchové motory / široký sortiment pneumatických motorů/

     Jsme jedním z nejsilnějších partnerů Ingersoll Rand v oblasti řízeného šroubování. V letech 2017, 2018, 2019 a znovu v roce 2021,2022 jsme získali od Ingersoll-Rand nejvyšší možné ocenění PLATINOVÝ Distributor. Naše služby se od prodeje rozšířily o servis, měření momentů, zakázkové šroubování (velké momenty), vývoj vlastních softwarových aplikací pro řízení procesu montáže.

Produkt
Výrobce
Moment pracovní
Moment maximální
Provedení
Cena
DC ŘÍZENÉ ŠROUBOVÁKY PŘÍMÉ

46775011
Ingersoll Rand
2 - 8
10
Přímé
Cena na dotaz
BALANCERY

92842178
Ingersoll Rand
-
-
-
_
6 058 Kč bez DPH 5 452 Kč bez DPH 6 597 Kč s DPH
PNEUMATICKÉ BALANCERY

03208000
-
-
-
ZA
Cena na dotaz
PNEUMATICKÉ RÁZOVÉ UTAHOVÁKY 1/2"

47517574001
Ingersoll Rand
-
1220
Pistolové
Skladem
13 624 Kč bez DPH 10 218 Kč bez DPH 12 364 Kč s DPH
Ingersoll Rand
-
-
-
Cena na dotaz
Ingersoll Rand
12 - 80
-
Úhlové
Cena na dotaz
AKU PULSNÍ ŘÍZENÉ ŠROUBOVÁKY PISTOLOVÉ

QXFD2PT018ES06
Ingersoll Rand
3.6 - 18
-
Úhlové
Cena na dotaz

Ingersoll Rand-Historie IR


Historie firmy Ingersoll-Rand začíná v roce 1871 kdy pan Simon Ingersoll patentoval parní důlní vrtačku. Tato událost vedla k založení důlní společnosti Ingersoll Rock Drill Company.
V roce 1872 založil Albert Rand společnost Rand & Waring Drill and Compressor Company, kterou v roce 1879 přejmenoval na Rand Drill Company. O rok později byl na trh uveden první vzduchový kompresor značky Rand.

Pan Henry Sergeant opustil tento podnik v roce 1885 a založil vlastní společnost Ingersoll Sergent Drill Company, kterou v roce 1888 spojil s Ingersoll Rock Drill Company pod novým jménem Ingersoll-Sergeant Drill Company. V roce 1902 byl představen pojízdný vzduchový kompresor značky Rand.

Současné jméno Ingersoll-Rand vzniklo v roce 1905 sloučením společností Ingersoll-Sergeant a Rand Drill. Ředitelství sídlilo v New York City. V roce 1921 vznikla soukromá společnost Ingersoll-Rand (India) Private Ltd. Společnost Schlage Lock Company založenou v roce 1920 panem Walterem Schlage získal Ingersoll-Rand v roce 1974.


Ingersoll-Rand získal v roce 1995 významnou společnost Clark Equipment Company, pod kterou patří podniky Bobcat, Club Car a Blaw-Knox product lines. O rok později byl Ingersoll-Rand rozšířen o The Steelcraft door manufacturing a v dubnu dalšího roku došlo k připojení významné firmy Newman Tonks (anglické firmy vyrábějící dveřní kování).

Významný byl rok 1997 kdy Ingersoll-Rand získal největšího výrobce mobilní chladící techniky firmu Thermo King. V červnu roku 2000 došlo k připojení další světové firmy – největšího výrobce zařízení pro skladování a chlazení potravin – firmy Hussmann International, Inc. S pobočkou Thermo King vytvořili divizi Climate Control sector, které se podařilo získat značnou část trhu v oblasti chladírenství a klimatizace.

Produkty
Výrobní rozsah firmy Ingersoll-Rand je rozsáhlý. Vyrábí vzduchové kompresory, vzduchové nářadí, manipulační techniku, dveřní kování, malé turbíny, ložiska, golfové vozíky mobilní klimatizační a chladící zařízení, zařízení pro skladování a chlazení potravin.